Listopad byl skvělej v tom, že jsem v běžeckých keckách strávila opravdu spoustu času a díky tomu měla možnost toho docela dost na Audiotéce naposlouchat. Byla to jak klasická beletrie, tak i vzdělávací nebo seberozvojové knihy. Tak jsem vám tu shrnula, kterou stojí za to si stáhnout a u kterých si na začátek aspoň poslechnout část zdarma. A co zaujalo vás, máte i vy své tipy? Přidejte je do komentářů.

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku (8* z 10*)
Tohle stojí za to si poslechnout. Úžasná audiokniha rozhovorů s naším předním neurochirurgem Vladimírem Benešem. Bylo skvělé podívat se pod ruce nejen dnešní moderní medicíně, ale zavzpomínat i na léta minulá, kdy operoval ještě jeho otec. Moc se mi líbila i část, kdy pan Beneš odcestoval ještě za totality na zkušenou do Ameriky a jak si mnoho lidí myslelo, že tam zůstane. A on se vrátil. Báječné bylo poslouchat o jeho koníčku sbírání brouků a jak takové cesty probíhají. Pan Beneš dle této knihy je opravdu lidská bytost, která sice může ovlivnit naše životy, ale nehraje si na boha.

Plavec (5* z 10*)
Retrospektivní detektivka, ve které se prolíná současnost a minulost amerického agenta, který před lety přišel o svou ženu. Dcera, která z tohoto svazku zůstala, vyrůstala u prarodičů. Ve druhé dějové lince naopak najdete osud dvou amerických vojáků, jež se snaží zveřejnit tajný dokument o amerických válečných zločinech. Za mě nestrhující a docela se vlekoucí děj.

 

Nezlomná (7* z 10)
Máte rádi dostihy a Velkou Pardubickou? Pak by vás tato kniha mohla bavit. Tato audiokniha vypráví skutečný příběh Lety Brandejsové, která jela jako první žena tento velmi náročný a krásný dostih. Mimo jiné se v ní dozvíte i o historii Velké Pardubické a pochopíte změny, které se v tomto závodě za ta léta udály. Kniha je ze začátku nemastná neslaná a stále se opakující potíže Lety trošku nudí jako zaseknutá gramodeska. Ale později to dostane spád a trošku toho bulváru z jejího života dá knize spád. Díky knize jsem dostala chuť se dozvědět víc o T. G. M. a dalších postavách naší historie.

Vlastníci (1* z 10*)
Upřímně jsem se na tuhle audioknihu moc těšila a byla jsem nadšená, když jsem ji v rámci spolupráce našla na poličce. Ale tady bych řekla, že její marketing byl mnohem lepší než audiokniha samotná. O co jde? Děj se odehrává na schůzi vlastníků bytového domu, kde se střetávají různé lidské povahové rysy. Prvoplánovitě popsané povahy vyznívají ve finále víc trapně, než vtipně a radši tisíckrát kouknou na film “Akce kulový blesk” než znovu tohle. Přiznávám, tohle jsem nedoposlouchala a nepomohlo ani skvělé “herecké” obsazení.

Homo sapiens (9* z 10*)
Skvělý a ještě jednou skvělý! Pro někoho, komu přišel na zakládce dějepis něčím, čím se nemá smysl víc zabývat, je úžasné poslouchat dějiny lidstva takhle najednou a ještě v souvislostech. Slyšela jsem na tuhle knihu spoustu chvály a všemu dostála. Ztráta jediné hvězdičky je za to, že občas jsem u této audioknihy ztratila při její délce pozornost. Ale to, o co jsem přišla napravím tím, že si ji v budoucnosti určitě ještě jednou poslechnu.

 

Proč máma nadává (9* z 10*)
Pokračování audioknihy Proč máma pije je naprosto skvělou oddychovkou pro nás, které máme děti v pubertě a manžela na zabití. Vypráví o 42 leté matce, manželce a ženě, která se nechce vzdát kariéry a snaží se vše skloubit dohromady. Vše vtipně popsáno a člověk si kolikrát u knihy řekne, že mu snad tento příběh okoukala v rodině. Pokud nečekáte hluboký příběh a budete si chtít jen oddechnout, tahle kniha vás určitě nezklame.

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.