Ani v prosinci jsem se nevzdala svých audioknih z audiotéky. Nenaposlouchala jsem jich sice tolik, ale za to jsem tam měla opravdu parádní kousky.

Lars Kepler: Hypnotizér (9* z 10*) 
Vysvětlí mi někdo, kde jsem byla, když začali vycházet knihy manželského dua Ahndorilových alias Larse Keplera?!? Původně jsem chtěla začít poslední Keplerovou knížkou Zrcadlový muž, ale nechala jsem si poradit a začala od začátku a udělala jsem dobře. Skvělá detektivka, kvůli které jsem natahovala svoje běhy, jak jsem mohla. Kniha se točí kolem případu malého chlapce, který skončí v bezvědomí a nadějí, jak zachránit jeho sestru je vyslechnout ho v hypnóze, na kterou se kdysi specializoval dr. Bark. Příběh se motá nejen kolem záchrany sestry, ale i kolem samotného doktora. Skvěle napsané, skoro až do konce jsem netušila rozuzlení.
Jo, a moc mě baví hlas vypravěče Pavla Rímského.

Lars Kepler: Paganiniho smlouva (7* z 10*)
Po nadšení z první Larsovi knihy jsem navázala touhle – hned z fleku vražda mladé dívky na lodi a sebevražda oběšením v naprosto prázdné místnosti. Je naprosto zřejmé, že tyhle dvě věci spolu budou souviset, ale jak? I tady jsem byla zvědavá na rozklíčování a bylo to pěkně zpříjemnění mých naběhaných prosincových objemů.

 

 

David Sinclair: Konec stárnutí (8* z 10*)
Další úžasná melvilovka, tentokrát na téma, jestli se dá zastavit stárnutí a jak. Zabývá se i otázkou etiky, toho, jak žít déle a zdravěji a že vlastně není vůbec daleko doba, kdy dožít se 100 let bude zcela normální.

 

 

Petr Hátle: Pohřešovaná (10* z 10*)
Na Audiotéce najdete od prosince možnost se přihlásit do klubu. Za měsíční poplatek tak získáte příštup k mnoha vybraným titulům a podcastům zdarma. Zkuste si tam poslechnout podcast Pohřešovaná. Parádní podcast podle skutečné události o pohřešované čtrnáctileté Ivany Koškové, který vám nedá spát. Já ho poslouchala už v létě, ale tady je k němu ještě přidaný bonusový díl. Jedná se o rozhovor s autorem Petrem Hátlem, na který se tedy teprve chystám.

 

Tip: Věděli jste, že každou audioknihu si můžete poslechnout i ve zrychleném módu? U některých audioknih mám pocit, že jejich vypravěči jsou opravdu pomalí, a tak si knihy pouštím o něco rychleji. Ušetřím čas a naposlouchám díky tomu i mnohem víc.

 


Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.