I přes to, že únor je krátký měsíc, troufnu si tvrdit, že jsem toho stihla naposlouchat docela dost! Možná i díky tomu, že všechny knihy a seriály, byly naprosto fantastické. Jestli tedy hledáte tipy na poslech přes Audiotéka.cz, určitě si únorové tipy přečtěte.

James Moloney: Dopisy ze Sachsenhausenu (10* z 10*)
Jestli byste si v březnu měli poslechnout jen jedinou knížku, je to 100% tahle. Možná si řeknete, že je to jen další kniha z koncentračního tábora, ale nevěřte tomu! Budu se opakovat, protože své pocity jsem musela nasdílet na mém Instagramu ihned po doposlouchání. Je to nádherným příběh lásky, která v něm vzplála, statečnosti, odhodlanosti, víry a věrnosti. Poprvé mi slzy tekly, když počítadlo ukazovalo 7:06 hod. a ke konci jsem je už nemohla zadržet vůbec. Jako u filmů jsem plačna normálně, ale u audioknihy to bylo mé poprvé. 🙏🏻 NÁDHERNÝ!

Recepce: audioseriál v klubu Audiotéky (6* z 10*)
Pokud jste začali využívat klubu Audiotéky, kde najdete spoustu audioknih a autorských audioseriálů za měsíční poplatek, určitě vám neunikl nový seriál Recepce. Po poslechu Vlastníků, na který pělo ódy spoustu lidí, ale mě naprosto nenadchl (doplním ještě na konci článku), jsem k tomuhle byla mírně skeptická. Jak už název napovídá, jedná se o seriál, který s humorem přináší situace z prostředí recepce mediální agentury. Kdo jí nebo něčím podobným prošel, jistě v tom spoustu recepčních pozná a i se zasměje. Za mě jednoduchý humor, který nijak neurazí. Určitě se to dá poslouchat a vím, že si ráda poslechnu i další díly. Vy to zkuste a uvidíte, jestli je to téma pro vás.

Lars Kepler: Písečný muž (8* z 10*)
Kdo je záhadný muž, který pohřbívá své oběti zaživa?
Dovedete si představit, že pohřbíte své dítě, které se jednoho večera znovu objeví a k tomu živé? Přesně tahle situace začne další příběh detektiva Joony Linny a roztočí se kolotoč hledání dalších obětí, včetně sestry nalezené “oběti”. Kdo je záhadný písečný muž a kdo všechno přežije?
Pozn.: Kepler mě přesvědčuje o tom, že lze psát detektivky a netočit se stále v jednom kruhu. Baví mě, jak jednotlivé díly na sebe navazují a rozkrývají nejen různé vraždy, ale i soukromí komisaře Linny, které není také zrovna nejjednodušší.

Delia Owensová: Kde zpívají raci (10* z 10)
Znáte ten pocit, když posloucháte jednu nádhernou audioknihu, u které se vám svírá srdce dojetím, až se bojíte, že další audiokniha vás musí 100% zklamat? Tak přesně takhle jsem v únoru začala poslouchat Kde zpívají raci hned po Dopisech ze Sachsenhausenu, o kterých jsem psala výše. A ono žádné zklamání nepřišlo.
Hlavní hrdinku Kyu hned na začátku příběhu opustí maminka a následně všichni její sourozenci a ona se musí postarat nejen o sebe, ale i o tatínka alkoholika, který jí situaci vůbec neulehčí. Od mala se musí vypořádat se spoustou křivd a ponižování od ostatních vrstevníků, kteří se holce z bažin neustále posmívají. Ale jak to tak bývá, vždy se najde někdo, ke komu hrdince srdce přiroste a díky němu vydrží i to, co nás dokáže rozplakat jen, když o tom čteme. Celý příběh je tak krásně převyprávěný, s takovou nadějí, že si pokaždé řeknete, že spravedlnost musí existovat…
Za mě tohle vážně ANO!!!

Josef Rakoncaj, Miloň Jasanský: Rakoncaj: Měl jsem kliku (7* z 10*)
Miluju nechat se inspirovat lidmi, kteří o svých dobrodružstvích nemluví jako o něčem výjimečném, ale jako o něčem, co je bláznivé a co jim samotným připadalo zprvu nemožné, až to prostě dokázali. A přesně tohle je případ horolezce Josefa Rakoncaje, který jako první Čech zdolal všech 8 osmitisícovek světa. Poslouchat tuto audioknihu je učebnice pokory a nikdy nekončícího nadšení.

 

Lars Kepler: Stalker (9* z 10*)
A další Keplerovka. Už jsem to také v jednom z mých srhnutí psala, že Keplerovky mě naprosto strhly. A ani tahle není výjimkou. Občas tedy, když jsem vybíhala za tmy, jsem se často ohlížela, jestli mě někdo nesleduje, ale ten čas poslechem určitě stál za to.

 

 

Petra Jirglová: Všechno nejlepší, Anno! (6* z 10)
Jestli hledáte oddychovku s jednoduchou a předvídatelnou zápletkou, zkuste tuhle audioknihu. Anna je 29 letá holka, která si myslí, že má skoro všechno. Od milujícího přítele až po krásný zaopatřený život. Ale jak to tak bývá, nic netrvá věčně. A tak jednoho dne přijde procitnutí a skok rovnýma nohama do reálného života. Najednou Anna řeší existenční problémy a musí se chtě nechtě postavit na vlastní nohy.
Nečekejte žádný román typu Pýcha a předsudek, ale milou oddychovku na volné večery.

 

Pozn.: Vlastníci – Dala jsem tomuhle seriálu i druhou šanci na Netflixu. Ale ani tady mě to nijak nezaujalo a myslím, že tenhle seriál je pro mě zapovězený Je tu ještě někdo, komu ten humor nesedí?

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.