Běhání: muži vs. ženy

Je to jako ve všem. Muži jsou lovci a my ochráňkyně ohně. Možná se to nezdá, ale podobné stereotypy platí i v běhání. A o tom jsem se rozhodla napsat zrovna dneska. 

Co udělá muže, když se rozhodne, že si půjde zaběhat? 

Popadne první šortky, nazuje pohodlný boty a vyběhne.

Co udělá žena, když se rozhodne, že půjde běhat? 

Vytáhne troje elasťáky, aby zjistila, že ty první byly nejlepší, protože v nich nemá zadek jako almaru. Mezitím je 3x stejně sundá, protože je měla minulé pondělí a pátek. V to pondělí, kdy je na ní viděla Martina, která s ní běží i dneska. Učeše se před oblíknutím trička, po obliknutí trička, před oblíknutím mikiny a samozřejmě i po. Nazuje boty, které ji ladí s bundou nehledě na to, že ji tlačí a už minule měla patu celou krvavou. Vyběhne s úsměvem na rtech, aby po několika kilometrech zjistila, že učesané vlasy jí poletují kolem hlavy jako chapadla chobotnice a křečovitý okouzlující úsměv vyloudí už jen ve chvíli, kdy proti ní běží jiný běžec.

Co si muž představuje, když si s partnerkou řeknou, že si půjdou společně zaběhat? 

Muž běží min. 1 metr před ní. Vzdálenost se přímo úměrně zvyšuje podle toho, zda jsou v dohledu jiné ženy, které by mohly partnerův výkon ocenit. Pokud však potkají běžce muže, tak zde může dojít i k optické iluzi, že muž drží se ženou stejné tempo. A to právě v případě, že druhý jedinec je ucházejícího vzhledu.

Co si představuje žena, když si s partnerem řeknou, že si půjdou společně zaběhat? 

Žena se snaží držet tempo s mužem nehledě na výkonnost jednoho z nich. A to i v případě, že muž je maratonec a žena poučený začátečník.

O čem se partneři při běhu baví? Platí pro oba. 

Většinou o ničem, hulákat přes půlku lesa je velmi nepraktické s ohledem na tempo a vysokou tepovou frekvenci.

Co se stane, když jde běhat muž s mužem? 

Strhne se světový šampionát v porovnávání přirození ega, které končí větou toho méně zdatného: “Musím si odskočit”.

Co udělá muž, když se mu chce při běhu čůrat? 

Najde první strom.

Co udělá žena, když se jí chce čůrat? 

Proběhá půlku lesa, aby našla ten nejlepší úkryt, odkud na ní nebude nikde vidět a zasedne přesně ve chvíli, kdy kolem prochází jediný houbař v okolí.

Jaké další rozdíly napadají Vás? Pište do komentářů, ať se máme čím bavit.

Categories:

OSTATNÍ

5 komentářů

 • Petr Vinický

  13.4.201610:26 Reply to Petr

  Verčo, právě mi tohle poslala kolegyně z práce, pač tu pořádám běhací dny. Prý se mám připravit na dneska 🙂 To jsi mi dneska zavařila 🙂

 • Lucie

  11.4.201617:52 Reply to Lucie

  Co udělá žena, když narazí na netu na sexistickej článek? zavrtí hlavou a nechá pasivně agresivní komentář 😀

 • Hanka

  11.4.201616:32 Reply to Hanka

  Hezký článek,já bych se zařadila asi mezi ty chlapy 🙂 Až na to,že věci po sobě uklidím a na vanu můžu zapomenout.Poněvadž po doběhu začnu běhat opět kolem dětí 🙂 Každý to má individuální.Vana si na mě počká večer.

 • Nikola Kněžourová

  11.4.20168:19 Reply to Nikola

  Co udělá muž po doběhnutí?
  Svléká ze sebe upocené věci už od dveří. Postupně jimi tvoří cestičku až do koupelny. Je mu jedno, že věci smrdí a nechávají na koberci mokré fleky.

  Co udělá žena po doběhnutí?
  Pokud byla běhat s mužem, postupně jde metr za ním a sbírá mokré věci. Nadává pouze v duchu. Hází je do pračky v koupelně, kde její muž už leží naložen v horké vaně. Jde umýt nádobí ve dřezu.
  Pokud šla běhat sama. Přijde domů a jako první uvidí to neumyté nádobí na dřezu, jde ho umýt. Utře ho. Uklidí. Jde do koupelny, skvléká se a když už vlastně bude prát tyhle upocené věci, mohla by vyprat i zbytek prádla. Nahá se dá do třízení špinavého dle barev. Až zapne první pračku, je ready na sprchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *