Běhání v dešti

Stává se vám často, že kvůli dešti zůstenete doma a běh odložíte na jindy? Nenechte se špatným počasím odradit a vyběhněte. Vždyť i běhání v dešti má své kouzlo, a když budete mít to správné vybavení, uvidíte, že pohodlně se dá běhat i pod kapkami deště.

Co vidím na běhání v dešti? 

 1. Běhání v dešti je očišťující – Miluju ty chvíle, kdy mě v létě nebo na podzim zachytí déšť a já se musím chtě nechtě s deštěm poprat. Mívám pocit, že s každou kapkou, která spadne na zem, odpadá část mých problémů a já se začínám usmívat. Samozřejmě, že v zimě tuhle euforii neprožívám, ale na druhou stranu touha dostat se co nejrychleji domů, mě zvyšuje průměrné tempo.
 2. Budete se cítit opět jako děti – Stejnou rychlostí s jakou se s kapkami deště smývají mé problémy, stejně rychle se s každou promočenou částí mého běžeckého oblečení stávám opět dítětem. S radostí vbíhám do každé louže a každé vystříknutí si užívám s rošťáckým úšklebkem. Každá kapka bahna dopadající na má záda je pro mě štěstím do doby, než si uvědomím, že to z těch věcí také budu muset dostat. 😀
 3. Nemusíte se na nikoho ohlížet – Běhání v dešti má nespornou výhodu, že málokoho potkáte. Můžete u běhu vypadat sebeblběji, ale nikdo vás neuvidí. Můžete tedy konečně běžet stylem ala “Zátopek” a nikdo si nebude ťukat na hlavu. Prostě to budete vy!
 4. Nebudete rudí – Nevím, jak to máte vy, ale já, v jakémkoliv stádiu trénovanosti, při běhu zrudnu. O to víc v létě. Takže takový deštík je pro mě obzvlášť osvobozující. Hlavně od toho prasečího rudého obličeje.

Jak to máte s deštěm vy? Baví vás nebo naopak milujete běhání se sluncem ve vlasech? Napište mi.

Foto od Jan Pelikán Photography.

 

Categories:

OSTATNÍ, VÝBAVA, ZDRAVÍ

5 komentářů

 • Johana Kasalická

  28.10.201616:22 Reply to Johana

  Já mám problém s tím, že jsou všude šneci a slimáky, ty nesnáším. 😀 Ale jinak souhlasím, že je super, že nikdo nikde neni. http://www.jojovictus.blogspot.com

  • mm
   Veronika Šimáčková

   28.10.201621:15 Reply to Veronika

   Tak to mě vůbec nikdy nenapadlo. Když nepočítám slimaký na zahradě 🙂

 • Michal N.

  6.10.201617:42 Reply to Michal

  Dneska jsem vyběhnul vzhůru do deště pod Černostudničním hřebenem. Velmi jiný pocit po jaru a létě! Sice hodně mokro v lese a boty byly brzy promočené, ale ten vzduch!, barvy! A klid po lesních cestách! K nezaplacení! ??

 • Andrea Ž.

  3.10.20168:29 Reply to Andrea

  S tím obličejem to mám stejně 😀 A celkem mi to bránilo i v přihlášení na závody, protože jsem si říkala, že budu vypadat jako prasátko před tolika lidmi, nakonec jsem se hecla a teď je mi to jedno, prostě při sportu nevypadám zrovna nejlíp, ale co, hlavně, že děláme něco co nás baví 🙂

  • mm
   Veronika Šimáčková

   3.10.20169:05 Reply to Veronika

   Rozumím. Ale neodpustím si, že když se na těch závodech rozhlédneš, tak těch prasátek je tam víc 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *