Před dvěma lety jsem testovala první verzi Fenix HM61R Amber. V létě se mi do rukou dostala její mladší sestřička, ale teprve s přicházejícím podzimem jsem měla možnost ji pořádně otestovat.

Fenix HM61R Amber V2.0 patří podle mě k těm těžším, ale bitelnějším čelovkám (157 g a váží ještě o 8 g víc než první verze) na trhu Fenixů, které ocení zejména ti, kteří běhají opravdu hodně dlouhé noční běhy a závody, nebo ti, kteří naběhají dostatek kilometrů v lesích a horách a potřebují opravdu dobré a spolehlivé světlo s opravdu dlouhou výdrží. Já osobně preferuji menší a lehčí.

blank

Světelnost na nejvyšší režim má 1600 lumenů (má jich celkem 8), což je o 100 víc než měla předchozí verze a dosvit má 162 m, což postačí i u sportů jakou jsou běžky, skialpy či jízda na kole, kde přeci jen je nutné dohlédnout dál. Ovládá se velmi jednoduše jedním postranním tlačítkem.

blank

Její kovově tělo zaručuje odolnost i v nepříznivých podmínkách. Za celé dva roky, co jsem s původní verzí běhala jsem nenašla jediný škrábanec a ani zrnko koroze. Zároveň je vodotěsná, takže se s ní nemusíte bát ani vlézt do vody. Co je na ní ještě skvělé, že je odnímatelná a vy si ji můžete vzít v případě potřeby i do ruky nebo ji díky magnetickému konci upevnit na cokoliv železného anebo si ji zaháknout za opasek. Sama jsem ji půjčovala dceři do stanu a byla s ní velmi spokojená.

Co se týče výdrže, výrobce uvádí, že vydrží až 400 hodin u červeného světla, 300 hodin u bílého. Bohužel ani jedno se mi zatím ještě nepodařilo potvrdit ani vyvrátit, protože na podzim jsem nenaběhala zdaleka tolik kilometrů, abych to mohla věrohodně posoudit. Ale ano, vydrží brutálně dlouho!

Nabíjení je velmi jednoduché. Má magnetický USB kabel a nabíjí se relativně rychle.

I u této čelovky se můžete spolehnout na ochranu proti přehřátí. Při provozu na nejvyšší režim (je jich 8) se po krátké době přepne do nižšího režimu. Stejně tak tenhle inteligentní režim proti přehřátí zajistí, že pokud teplota přesáhne 60°C, začne každých 10 sekund snižovat výkon, dokud se teplota neustálí na bezpečné úrovni a naopak jakmile se teplota dostane na bezpečnou úroveň, začne se výkon automaticky zvedat.

A jeden tip na závěr: Pokud koupi jakékoliv čelovky Fenix zvažujete, máte do konce týdne, tedy do 5. 11. 2023 slevu 10 % s kódem JMBPODZIM23 na serveru Kronium.cz. Tak si pospěšte!

 

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.