Co mi Mattoni FreeRun dal

Když jsem loni psala o tom, že bych se ráda stala Mattoni FreeRun (MFR) koučem, vůbec jsem netušila, co od toho mám čekat. Jen jsem věděla, že chci pomáhat lidem rozběhat se a naučit je lásce k běhu. A snad nebudu lhát, že za tu dobu, co jsem společně s Pavlem Geschmayem ve Stromovce prožili, se nám tohle u některých jedinců podařilo na výbornou. Díky MFR jsem se dostala i tam, kam bych se jako “obyčejný” běžec nedostala a nejen o tom bych Vám ráda napsala. Je asi nejvyšší čas, protože bych ráda popostrčila všechny ty, kteří o dráze kouče pod hlavičkou Mattoni FreeRun sní. Nábor na nové kouče je totiž právě rozběhnutý

Loňský ročník, jak sama řekla Yvon Rusanová v mém rozhovoru viz níže, byl takový pilotní a nikdo nečekal, že by se rozběhl tak, jak jsme to nakonec společně dokázali. Bylo spoustu věcí, které jsme jako piloti museli zkousnout a asi i trochu protrpět. Oblečení, kterým jsme měli být jednoduše rozlišitelní od jiných běžců na našich trasách, jsme dostali až po několika měsících, s pitným režimem od Mattoni to bylo podobné. Na nějaké výhody jsme ani nepomýšleli. Ale jak to tak u podobných projektů bývá, všechno chce svůj čas a letos už vidíme první vlaštovky naší podpory.

Mimochodem Yvon je taková hlava celého projektu. Spolu s Kristýnou Loudovou jsou ty, které všechno slíznou. A to jak smetanu, tak jsou i první na ráně, když je nějaký problém.  Ale v každém případě jsou to skvělé holky, které tuhle partu koučů drží pohromadě. Již brzy se můžete těšit na sérii rozhovorů jak s nimi, tak i právě s kouči. Uvidíte, že lidé, kteří vedou MFR trasy po celé ČR jsou jedni z nás/vás. Každý máme své povolání, své rodiny, ale také máme běžecké srdce, o které se s vámi dělíme. Možná právě i Vy přemýšlíte nad tím se koučem stát, ale moc si nevěříte a třeba si říkáte, že nemáte dost zkušeností. Ale právě tyhle rozhovory by Vás měly přesvědčit, že i Vy skvěle mezi nás můžete zapadnout.

DSC_3003

Za necelý rok fungování tohoto projektu jsme se mohli být svědky toho, jak začínal projekt Prague Digital Maraton, účastnit se některých spřátelených závodů (jo, zdarma) nebo jsme vyjeli na společné víkendové soustředění.  Takový tábor pro dospělé. Jen po takovém večerním soustředění není zrovna nejlepší nápad zařadit trénink s Milošem Škorpilem a natáčet promo videa. 😀 To jen tak na okraj. Dostala jsem se i na akce, které pořádá právě společnost RunCzech a včera i jako kouč na soukromý trénink pro společnost Telefonica O2. Bylo to super a zjistila jsem, že i v O2 je spousta zdatných běžců a ti méně zdatní jim skvěle sekundují. Mají vlastní běžecké výzvy, u kterých se opravdu hecují. No, a dneska ráno jsem ve schránce našla od jednoho “kluka” (snad se za tohle označení nebude zlobit) email. Wau!!! Citovat ho tu nebudu, ale krásně se po něm vstávalo. A to je asi to, co nás kouče na tom celém baví. Neděláme to za peníze, neděláme to pro slávu, ale opravdu pro Vás. A když nám občas něco takového napíšete, je to víc než prachy na kontě.

Prostě tímhle vším chci říct, abyste si své sny plnili. A jestli je Váš sen o běhání pod hlavičkou MFR, pojďte do toho. Nikdy v tom nebudete sami.

DSC_3102

Categories:

OSTATNÍ

2 komentáře

  • koki

    15.4.201619:59 Reply to koki

    Naprosto suprovej, nejvíc krásnej článek. Pravdivej a skutečnej, mám své běžecké srdce na měko. Díky brňák ze Svratky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *