Už v sobotu se postaví na start největšího a nejkrásnějšího štafetového závodu cca 3500 nadšených běžců. Mnozí do toho jdou poprvé a řeší, co si s sebou vzít. A tak jsem připravila takový ČPZ (článek poslední záchrany). 

Loni jsem psala své poznatky v tomto článku, ale tentokrát jsem se rozhodla pro klasický seznam. Co se týče stravy, tak mám připravený ještě jeden článek na středu.

Ale teď už k tomu nejdůležitějšímu, na co nezapomenout.

 • Povinná výbava – min. dvě sady běžeckého oblečení, raději ale doporučuji na každý úsek jednu sadu a to včetně bot. Přeci jen, komu by se chtělo běžet v propoceném triku nebo mokrých botách.
 • Propozice – Nezapomeňte, že v každém autě byste měli mít propozice.
 • Noční výbava – od 18. hod. do 6. hodiny ranní je povinná noční výbava. Nicméně, pokud se dobře domluvíte, stačí vám tři sady na celý tým. Dvě mít v jednom autě a při velké předávce si můžete jednu vyměnit. S tím souvisí i to, abyste si nezapomněli nabít čelovky, případně ve všech světelných zařízeních vyměnit baterky nebo mít náhradní.
 • Ručník – I když se to nezdá, může se vám hodit. A to nejen v Týně, kde bude možnost se vysprchovat, ale můžete se s ním vysušit v případě, že by nám pršelo. Pravděpodobnost deště je tento rok veliká, tak to raději nepodceňte. Každopádně, pokud jste na tom jako já a prostě ta sprcha vám chybí, nezapomeňte si vzít dostatečnou zásobu vlhčených kapesníků, kterými se můžete otřít z toho nejhoršího.
 • Hygienické potřeby – kartáček na zuby, pasta, ústní voda, hřeben, dámy by měly mít dostatečný počet gumiček do vlasů, čelenek a případně dámské hygienické potřeby. Může se hodit i řasenka a BB cream nebo lehký make-up. Co si budeme povídat, když už nám to neběží, tak ať aspoň dobře vypadáme. A všichni nezapomeňte na to nejdůležitější – toaleťák!!!
 • Pokud používáte, nazapomeňte si nabité sportovní hodinky a pro jistotu si nabíječku na ně vemte s sebou.
 • Telefon a sluchátka
 • Pantofle
 • Externí power banka, veškeré nabíjecí kabely + usb konektor do zapalování v autě. 
 • Spacák, karimatka, super je mít i cestovní polštářek kolem krku.
 • Ať se to zdá jakkoliv směšné, hlavně dámy ocení zimní nebe prostě teplou bundu! V noci je chladno a unavené tělo také moc tepla neprodukuje.
 • Pásek nebo magnety na startovní číslo, můžete si vzít i běžecké vestičky, kam nacpete jak doplňky stravy, tak i případně vodu, telefony, atp.
 • Kompresní ponožky a oblečení – Na Vltava Runu je důležité i dobře regenerovat. Proto není nutné mít kompresní podkolenky přímo na trati, ale určitě uděláte líp, když si je nasadíte mezi jednotlivými úseky. Vhodné kompresky ke kvalitní regeneraci mají Skins. Stejně tak mají i regenerační kompresní oblečení, které regeneraci opravdu pomáhá. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, pravidelně po těžkých trénincích používám jejich elasťáky a velmi znatelně cítím, pokud tak neudělám.
 • Masážní válce – To, že byste se měli po každém úseku protáhnout asi zmiňovat nemusím. Ale jestli mohu cokoliv doporučit, tak si do každého auta vemte i masážní válec. Pomůže vám rychleji regenerovat a zároveň rozbít různé spasmy po běhu a uvolní vám namožené svaly a přípraví k dalším výkonům. Já mám zkušenost s těmi od Kine-MAXu. I tady jsem vám domluvila do konce května slevu 20%. Stačí k objednávce zadat kód “JMB20″.
 • KPZ – I přes to, že věřím, že se nikomu nic nestane, nezapomeňte ani na různé náplasti (puchýře), obinadla, sportovní masti (hřejivé i chladivé) nebo nůžky.  Mnoho z toho by mělo být součástí auto lékárničky, ale málokdo ví, co v ní vlastně má.
 • Pytle na odpadky a zpocené oblečení – Součástí startovního setu je i koš na odpadky. Ale další pytle se vám v autě neztratí. Věřte, že oceníte, pokud své upocené oblečení utěsníte do igelitového pytle. Přeci jen mnozí ho budou vozit i skoro dva dny.
 • Takové ty věci, které sice nejsou důležité, ale mohly by se hoditSafety Skin Stick (reflexní stick, kterým můžete malovat na tělo i na oblečení a budete dobře vidět i za tmy), tužka na malování na auto, kterou si můžete pomalovat vlastní auto, aby vás každý poznal, nebo si na něm můžete odškrtávat předběhnuté běžce (koupíte i při prezenci na Zadově), repelent, opalovací krém.

Pokud vám tu něco chybí, klidně to dopište do komentářů. Přeci jen jsem mohla na něco zapomenout, nebo někdo má jinou zkušenost. Každopádně ať vám to o víkendu běží a já se budu těšit, že se případně potkáme na Zadově nebo v cíli.

Foto: Jakub Nedbal

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.