Jarní detox – proč a jak

Jaro je období, kdy zcela reálně vnímáme blížící se léto a s ním “plavkovou” sezónu. Nejen proto se spousta z nás vrhá na různé detoxy. A já jsem pro vás vybrala 3 důvody, proč se do detoxu pustit právě teď.

Jaro je časem znovuzrození. Uklízíme naše šatny a skříně, možná po několikáté v roce  si dáváme nová předsevzetí a zároveň hledáme cesty, jak se zbavit všech škodlivin, které jsme v průběhu zimy ve svém těle nashromáždili. Je zcela přirozené, že v zimě se ládujeme těžšími pokrmy, ale pokud se chceme v létě cítit dobře a nebát se ukázat v plavkách, je nejvyšší čas, aby se naše strava odlehčila, přinesli jsme naší suché kůži trochu hydratace a povzbudili naše orgány. Hlavně játra, tlusté střevo, ledviny…

Játra jsou orgánem, které se lehce přetíží díky nadměrnému užívání léků, které jdou ruku v ruce s chladným počasím a chřipkovým obdobím. Samozřejmě jim nepřidá ani alkohol, špatná strava a samozřejmě stres. A i přes to, že letos jsem se snažila všem těmto faktorům vyhnout, co to šlo, rozhodla jsem se již někdy v lednu pro 60 denní detoxikační kúru s Ostropestřecovými tabletami. Než se ale dostanu k jejich hodnocení, napíšu vám alespoň právě ty tři důvody, proč je dle mého dobré se k detoxu na jaře uchýlit.

Snížení hmotnosti:

  • Jasně, že každá ženská prostě potřebuje shodit ještě dvě kila. Ale málokterá si uvědomí, že samotné zhubnutí je očistou těla. Detoxem optimalizujeme fungování našich orgánů, jehož vedlejším efektem je právě hubnutí. Vzhledem k tomu, že toxiny jsou běžně uchovávány v tukových buňkách, ztráta hmotnosti tyto toxiny uvolňuje. A díky tomu může vaše tělo fungovat rychleji a lépe.

Lepší zažívání:

  • Nadměrné kyselé prostředí a nedostatek střevních bakterií, které se do těla mohou dostat díky konzumaci antibiotik nebo jiných léků, zpomalují metabolismus. Vyčištěním tlustého střeva umožníme správné fungování i ostatních orgánů. K tomuto stavu pomůže pití aloe vera (tady bych doporučila to do LR) a užívání probiotik. Ty hlavně slouží ke správnému fungování střev.

Zvyšte svou dávku energie:

  • Asi většina z nás zná ten pocit, kdy večer mele z posledního. Pracujeme do poslední kapky energie. Pijeme tolik kafe, kolik se do nás vejde. A to, spolu s tím, co celou zimu konzumujeme, určitě není tím, co by nám mělo pomoci. Pokud se tedy nyní cítíte pořád vyčerpaní, odlehčete vašemu tělu. Konzumujte více zeleniny, zařaďte hlavně tu sezónní a pijte dostatek vody. A nezapomeňte na pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Díky těmto malým změnám získáte více energie a samozřejmě budete líp spát.

Já sama jsem díky malým změnám shodila za poslední tři měsíce skoro 5 kilo. A kromě toho, že se cítím líp, mám i víc energie. Ale abych úplně nekecala, zkusila jsem to podpořit 60 denní kúrou Ostropestřece. Dostala jsem doporučení na ten od AlviFitu a jak můžete dle shozených kil posoudit, min. mi redukci váhy podpořil. Mimo jiné se mi očividně zlepšila pokožka celého těla, i když první dva týdny jsem se osypala jako puberťačka. Ostropestřec dle Googlu dokáže regenerovat poškozená játra (ano, hlavně po alkoholovém večírku) a snižuje krevní tlak. Mimo jiné je to velmi silný antioxidant a posiluje imunitní systém.

Co vy, chystáte se na nějaký detox, nebo už jej máte za sebou?

Categories:

VÝŽIVA, ZDRAVÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *