Letošní 6. výzva pro srdcaře je v plném proudu. Kilometry přibývají i přes vysoké teploty posledních dní a za to vám všem moc děkuji. Vím, že není jednoduché se rozhodnout, kterou výzvu podpořit, protože výzev je opravdu hodně, a proto si každého vašeho kilometru moc vážím. A vím, že Honza s Maťou také.

Co je Letní výzva pro srdcaře? 

Letní výzva pro srdcaře je charitativní projekt, který každé léto pomáhá lidem s různým hendikepem. Letos jsem si vybrala Honzu Kavalíra, jehož osud sleduji už dlouho přes instagramový účet jeho přítelkyně Martiny Buckové. Honzovi byla před několika lety diagnostikována ALS. Nemoc, která postupně napadá neurony celého těla. Tělo ochabuje, svaly atrofují a člověk se postupně stává závislý na svém okolí. Bohužel u Honzy došlo v loňském roce ke komplikacím, které postup této smrtelné nemoci urychlily. Každopádně základní informace shrnuji v článku, na který odkazuji buď na začátku tohoto článku, nebo ještě na konci.

A jak si letos zatím vedeme? 

Když jsem se nedávno na fb ptala, jestli by vás zajímalo, jak si ve výzvě stojíme, tak jste jednoznačně odpověděli, že ano. Kolik korun to ve skutečnosti je, si ale zatím nechám pro sebe, ale prozradím, že zatím jsme společně naběhali 8 239 km, což v přepočtu je takový jeden iPhone. Věřím, že tímhle nekončíme a že se nám podaří společně naběhat v srpnu mnohem víc a těch “iPhonů” tam přidat několik. I proto bych vás chtěla poprosit o pomoc při sdílení a označování hashtagu #LVPS2020 nebo #LVPSkavalir na svých instagramových účtech.

Pro ty z vás, kteří by se rádi do výzvy ještě přihlásili nebo se dozvěděli podrobnější informace přidávám odkaz. Zároveň do výzvy je možné se registrovat ještě nyní a kilometry si můžete dopsat i zpětně. Pokud byste měli s přihlášením problém, neváhejte se na mě obrátit na emailu pretiveronika@gmail.com.

Všem ze srdce děkuji,

Veronika

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.