Život není fair, protože kdyby byl, tak se nekoná tolik sbírek na pomoc nemocným nebo sociálně slabým lidem a my bychom přes léto s nadsázkou neměli co dělat. Letošní léto a potažmo Letní výzva pro srdcaře je z velké míry poznamenaná dobou, ve které jsme se na začátku roku ocitli. Nejistotou a strachem. Ale i přes to se vás našla velká spousta, kteří se rozhodli pomoci mladému člověku.

Jak už bylo několikrát zmíněno a napsáno, letos jsem tuto charitativní výzvu věnovala Honzovi Kavalírovi, kterému byla před 3 roky diagnostikována ALS: Zákeřná choroba, která si bere naprosto všechno. Nejdřív vám začne nenápadně žrát svaly, pak napadne vaši koordinaci a stabilitu a ještě se třeba přiživí na vašich hlasivkách. Jediné, co vám nechá je vaše hlava, abyste se na to museli koukat až do samotného konce. To je ALS – mrcha, která nezná přítele!

Bohužel ALS netrpí jen sám postižený, ale celé okolí a nejinak je tomu v případě Honzy. O Honzu se v tuto chvíli stará jeho přítelkyně Martina Bucková a velmi otevřeně, narozdíl od Honzy, o tom mluví jak na svém Instagramu, tak i ve svém podcastu The Buca Talks. Postupně na všech vyjmenovaných platformách vypráví nejen Honzův příběh, ale i svůj. Díky sociálním sítím se tedy dozvídáme aktuální Honzův stav a i to, jak těžké je pro mladou ženu přijmout fakt, že vám umírá milovaný člověk.

ALS nikoho nešetří a pokud se dá mluvit v ojedinělých případech o úspěchu v léčbě, mluvíme spíš o zmírnění nebo zpomalení nemoci. Nikdy ne o vyléčení. Moc bych si přála, aby se Honzův stav zakonzervoval a držel se, ale i během těch dvou letních měsíců, kdy jsme společně pro Honzu běhali, docházelo k postupu nemoci směrem k horšímu.

I proto bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se připojili a kteří jste i ke konci přispěli alespoň sdílením. Zejména bych chtěla poděkovat Áje aka @radost_z_behani, @aneta_spageta a @eva_bezi, jejich podpora byla důležitá, protože po jejich zveřejnění se přidalo pár lidí navíc.

Ale děkuju nejen jim, ale vám všem, co jste běhali a co dnes čekáte na to, až vám napíšu, kam vaše vyběhané kilometry poslat. S Maťou jsme poslední týden řešily, jestli k našemu účelu založí další transparentní účet a to v Česku. Nakonec jsme se shodly, že by to byla další práce pro Maťu navíc, a tak bychom vás chtěli poprosit, abyste veškeré peníze poslali na konto Ludia ludom a jejich vyhlášené sbírky a do poznámky dáte své jméno spolu s hashtagem #lvps2020. Hashtag je pro mě důležitý v tom, abych byla schopná dohledat dary a vystavit vám pak “diplom srdcaře” jako každý rok.

A kolik se tedy vyběhalo? 
Přesné číslo samozřejmě v tuto chvíli nevím. Někteří z vás ještě nedopsali své kilometry, někteří se bohužel do výzvy nedokázali zapsat, i přes to, že jsme s programátorem řešili problémy celé léto, ale peníze přislíbili poslat. A samozřejmě se najdou tací, kteří své sumy zaokrouhlí a pošlou mnohem víc, než naběhali. Proto přesnou sumu budeme schopni sečíst až ke konci září, až všichni své dary zašlou. Ale když sečteme všechny kilometry, kterých k dnešnímu dni bylo 15 472 km a to dělá krásných 46 763 Kč.

Tímto shrnutím bych tedy ráda uzavřela další Letní výzvu pro srdcaře a vám všem, kdo jste se jakkoliv aktivně na výzvě podíleli poděkovala a myslím, že snad mohu poděkovat i za Honzu s Maťou.

DĚKUJI!!!

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.