Jak už jsem nedávno na blogu naznačovala, schyluje se k něčemu, co zatím nemělo na stránkách Jeden měsíc běžce obdoby. V únoru jsem totiž byla oslovena nadací Naše dítě, jestli bych jednu takovou výzvu nevěnovala právě jim. Neváhala jsem ani chvíli, ale s ohledem na závody, které jsem měla v plánu a měla jsem v plánu o nich psát, a zároveň s ohledem na smysl celé této akce, jsem „Letní výzvu pro srdcaře“ naplánovala na celé dva prázdninové měsíce!

nasediteKdyž jsem se s paní Zelenkovou setkala, která nadaci Naše dítě zastupuje, zjistila jsem, že si sedíme nejen lidsky, ale i povahově. Mimochodem paní Zelenková je také velmi zdatný běžec. 😉 a tak se z pouhé výzvy vyklubala spolupráce za hranicemi výzvy.
Ale vemme to pěkně od začátku a řekněme si, o co ve výzvě půjde. Každý účastník výzvy si při registraci zvolí částku, kterou za každý uběhnutý kilometr pošle na transparentní účet nadace Naše dítě. Je jedno, jestli to bude koruna, deset nebo sto. Kilometry se vám budou během července a srpna sčítat, stejně tak i výše částky a vy si budete moct kontrolovat, jak velké srdce máte! Po skončení výzvy budete mít 10 dní na uhrazení této sumy a kolem půlky září se setkáme a celou výzvu ve spolupráci s Obstacle Racing Association Czech (OCRA CZ – Česká asociace extrémních překážkových závodů) zakončíme malým překážkovým závodem pro děti, pro které jsou tyto peníze určeny a kde oficiálně zveřejníme částku, která se v průběhu léta vybrala. Veškeré platby, které na účet dojdou si budete moct v rámci transparentního účtu zkontrolovat a my je barevně ve výsledkové tabulce i označíme!
Běhounci, vím, že každý máme svých starostí dost, ale pojďme společně svoji radost z běhu přenést i na někoho jiného. Na někoho, kdo neměl takové štěstí a kdo si své místo na slunci musí teprve vybojovat.
Já opravdu věřím a doufám, že do výzvy se přihlásí i ne silní běžci, ale s o to větším zapálením pro dobrou věc.
Předem vám všem děkuji a těším se, jak nám to v létě bude běhat a nebudeme koukat na prodřené podrážky bot a puchýře na nohou!
Další podrobnosti o výzvě budu postupně zveřejňovat, protože tohle je teprve začátek! Registrace bude možná od 20.6.2015 a zapisovat kilometry bude možné teprve až od 1.7.2015. Půjdete do toho s námi?! #srdcar #behprodeti #believeinchildren

Zde můžete olajkovat i událost, kterou vytvořila sama nadace Naše dítě a budete informování o všech novinkách, které s výzvou budou souviset.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.