LVPS je charitativní běžecký projekt, který již od roku 2015 pomáhá těm, kteří se bez naší pomoci z jakéhokoliv důvodu neobejdou. Jak mnozí z vás vědí, můj blog je koncipován hlavně jako motivace ve formě měsíčních běžeckých výzev, ale stalo se již tradicí, že jednou za rok se o prázdninách semkneme, necháme vlastní ambice někde v pozadí a běháme pro dobrou věc.

Každý z nás má možnost si zvolit na základě svých finančních možností a běžecké úrovně, kolik Kč věnuje za každý uběhnutý km v průběhu prázdnin. Poctivě 2 měsíce zapisuje do tabulky a po skončení výzvy pošle příslušnou částku na příslušný transparentní účet. Z dnešního pohledu to nevypadá nijak originálně, ale věřte, že před těmi lety jsem byla s touto myšlenkou mezi prvními.

PRO KOHO JSME BĚHALI V PŘEDCHOZÍCH ROČNÍCÍCH?

První ročník byl opravdu takovou zkouškou. Bez jakékoliv mediální podpory se nám společně s Nadací Naše dítě nakonec podařilo vybrat 110.000 Kč pro Markétku, za které se jí nechala vyrobit kladka, díky které je pro ní a její rodiče jednodušší pohyb po celém bytě.

Ve druhém ročníku jsme podpořili výcvikové centrum Helppes a zúčastnili se jejich skvělého Super dne, kde byli cvičení pejsci oficiálně pasováni do role asistenčních psů.

Třetí rok jsme vybírali na projekt Nadace Leontinka “Leontinka sportuje”, kdy jsme naším během podpořili sportovní aktivity zrakově hendikepovaných běžců. Společně jsme vyběhali něco kolem 60.000,- Kč.

Pro Hynečka Skůru, který prodělal úraz v bazénu, jsme běhali v roce 2018. Ze 120 000,- Kč, které potřeboval na rehabilitaci, se nám podařilo vybrat 46 654,40 Kč. 

V roce 2019 jsem se rozhodla podpořit Pavla Beňáka. Zmínila se mi o něm má kamárádka Kamča, pro kterou jsem to s radostí udělala. Pavel trpí svalovou dystrofií DMD, kdy ochabují svaly v celém těle. Společně jsme nakonec Pavlíkovi předali 58 288,10 Kč. 

a komu budeme pomáhat v roce 2020? 

Píšu to každý rok, ale i letos bude výzva jiná. Minimálně v tom, že jsem se letos rozhodla poprvé podpořit dospělého člověka. Sportovce, který ve mně díky svému příběhu, který postupně vypráví jeho přítelkyně Martina Bucková, ve mně zanechává již dlouhou dobu silné emoce.

Už víte? Prozradím vám to rovnou tady.