LETNÍ VÝZVA PRO SRDCAŘE 2019

LVPS je charitativní běžecký projekt, který již 5. rokem pomáhá těm, kteří se bez naší pomoci z jakéhokoliv důvodu neobejdou. Jak mnozí z vás vědí, můj blog je koncipován hlavně jako motivace ve formě měsíčních běžeckých výzev, ale stalo se již tradicí, že jednou za rok se o prázdninách semkneme, necháme vlastní ambice někde v pozadí a běháme pro dobrou věc. Každý z nás má možnost si zvolit na základě svých finančních možností a běžecké úrovně, kolik Kč věnuje za každý uběhnutý km v průběhu prázdnin. Poctivě 2 měsíce zapisuje do tabulky a po skončení výzvy pošle příslušnou částku na transparentní účet. Z dnešního pohledu to nevypadá nijak originálně, ale věřte, že před těmi roky jsem byla s touto myšlenkou mezi prvními.

Komu budeme pomáhat letos?

Letos jsem váhala, komu letní výzvu věnovat. Zásadní okamžik nastal, když moje kamarádka Kamila Ratajová přišla s příběhem Pavla Beňáka, kterému s manželem už nějakou dobu pomáhají. Pavel je 17-ti letý kluk, který trpí geneticky nevyléčitelnou, smrtelnou nemocí, svalovou dystrofií DMD, která postihuje hlavně chlapce. Jde o nemoc, kdy ochabují svaly v celém těle a tito lidé jsou tedy nuceni být upoutání na invalidní vozík.
Pavel je na vozíku již od svých 9 let a je úplně odkázán na pomoc druhých. Má rád auta, zvířata, doma má psa a dvě kočky. Jako každý kluk rád hraje hry na PC, PS4. Baví ho též skládat 3D puzzle. V září by měl nastoupit do třetího ročníku střední školu v Kladně – Obor sociální činnost. Ve škole se mu moc líbí.Měl by velké přání – chodit, ale to mu bohužel splnit nikdo nemůže. Ale můžeme mu pomoci vyběhat mu část na větší auto. To nynější je již malé, jelikož je v autě na vozíku a musí dávat hlavu do strany, aby se do něj vešel. Jinak je rád i za každou maličkost, není náročný.
Pojďme tedy společně běhat za Pavlíka a dát mu šanci na krásnější život.

Jak se můžu přidat?

Od dnešího dne se můžeš registrovat zde na mých stránkách. Výzva jako taková potrvá od 1.7.2019 – do 30.8.2019 a Tvým jediným úkolem bude běhat a zapisovat. 🙂 No, a od 1.9.2019 bude na Tobě poslat své vyběhané kilometry přepočtené na koruny na Pavlíkův transparetntní účet 3201863033/0800 pod v.s. 082019 a poznámkou pro příjemce: LVPS.

I letos bude možné sdílet své fotografie z výběhů na Instagramu a to pod hashtagem #lvps2019 nebo #lvpspavlik. Všechny fotografie budou k vidění i na mých stránkách ve fotogalerii. Berte, prosím, na vědomí, že s použitím příslušných hashtagů dáváte dobrovolně své svolení, k jejich propsání na stránky.

Co za to?

Neslibuju Ti žádné materiální odměny, ale každý účastník opět obdrží elektronický certifikát Srdcaře a pokud bude i letos zájem, může těšit na dva společné běžecké tréninky – řekněme spíš takové běžecké setkání. Jeden v červenci a druhý v srpnu. Termíny ještě upřesním.

Jestli tedy máš chuť se přes prázdniny hecnout, udělat něco nejen pro sebe, tak se přidej. Registrace nezabere víc jak 3 minuty. A pokud bys s ní měl přeci jen nějaký problém, tak mi napiš na můj email.

REGISTRUJ SE