Již po 5. se můžete přidat do Letní výzvy pro srdcaře a svými kilometry dělat radost nejen sobě, ale i někomu jinému.  Letos jsem si vybrala příběh 17 letého Pavla Beňáka, který trpí svalovou dystrofií DMD, která postihuje hlavně chlapce. Jde o nemoc, kdy ochabují svaly v celém těle a tito lidé jsou tedy nuceni být upoutání na invalidní vozík.

Pavel je na vozíku již od svých 9 let a je úplně odkázán na pomoc druhých. Má rád to, co my ostatní: zvířata a jako každý kluk v jeho věku i auta, hry na pc nebo PS4.  V září by měl nastoupit do třetího ročníku střední školy v Kladně – Obor sociální činnost. Ve škole se mu moc líbí. Ale narozdíl od mnoha jeho vrstevníků by měl jedno velké přání – chodit. To mu ale bohužel splnit nikdo nemůže. Ale můžeme mu pomoci. Můžeme mu ulehčit život tím, že mu společně vyběháme alespoň část financí na větší auto, které by nutně potřeboval, jelikož se do něj i s vozíkem nevejde a nyní musí jezdit se skloněnou hlavou.

Pojďte tedy i tohle léto pomáhat a udělat něco, co vám přinese dobrý pocit a co je správné.

Jak na to?

Při registraci do LVPS zadejte, kolik Kč věnujete za každý svůj uběhnutý kilometr a začněte zapisovat kilometry a střádat korunky „do kasičky“. Konec LVPS 2019 je 31.8.2019. Od 1.9.2018 zasílejte, prosím, “naběhané kilometry” na Pavlíkův transparetntní účet, nejlépe do 15.9.2019. Slavnostní šek předáme opět v rámci 4. otevřeného MČR v OCR pro děti v Kladně první říjnový víkend.

Budu ráda, pokud o letní výzvě pomůžete informovat všechny své běžecké známé i neznámé a zapojíte třeba i vaše děti. Dejme společně našemu běhání smysl. A abychom se o vás dozvěděli, nezapomeňte sdílet hashtagy #lvps2019 a #lvpspavlik.

Z celého srdce vám všem předem moc děkuji.

Více o letošní LVPS2019 a informace o jejím průběhu najdete zde.

Výsledková tabulka

Seznam členů je prázdný. Buďte první, kdo se k běhu přidá.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.