LVPS je charitativní běžecký projekt, který již 6. rokem pomáhá těm, kteří se bez naší pomoci z jakéhokoliv důvodu neobejdou. Jak mnozí z vás vědí, můj blog je koncipován hlavně jako motivace ve formě měsíčních běžeckých výzev, ale stalo se již tradicí, že jednou za rok se o prázdninách semkneme, necháme vlastní ambice někde v pozadí a běháme pro dobrou věc. Každý z nás má možnost si zvolit na základě svých finančních možností a běžecké úrovně, kolik Kč věnuje za každý uběhnutý km v průběhu prázdnin. Poctivě 2 měsíce zapisuje do tabulky a po skončení výzvy pošle příslušnou částku na uvedený transparentní účet. Z dnešního pohledu to nevypadá nijak originálně, ale věřte, že před těmi roky jsem byla s touto myšlenkou mezi prvními.

KOMU BUDEME POMÁHAT LETOS?

Možná vám jeho jméno nic neřekne, ale mohlo by. Ale ať je to tak nebo tak, jméno Honzy Kavalíra zapište do svých deníčků.

Honza je sportovec tělem i duší. Dlouhá léta se věnoval posilování a do dnes o ní píše do populárního časopisu Muscle & Fitness. Bohužel mu před 3 roky diagnostikovali ALS, tedy smrtelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které postihuje nervové buňky v mozku a míše, které napadají motrorické neurony. Díky tomu člověk ztrácí schopnost ovládat své pohyby, až je úplně neschopný fungovat sám.

Honzy příběh sleduji už díky jeho přítelkyni Martině dlouho, a když jsem někdy v únoru četla, jak se to s ním vyvíjí, řekla jsem si, že to je konečně ten příběh, který chci letos podpořit.

Ještě před koronavirovou epidemií jsem si s Maťkou psala, že by bylo fajn podpořit některou z alternativních léčeb, které ve světě stojí stovky tisíc korun a Honza by ji rád podstoupil. Bohužel v současné situaci není možné cokoliv predikovat, ať už s ohledem na vývoj Honzova zdravotního stavu nebo s možností vycestovat do některé z klinik. Proto jsem Maťe navrhla, že letos necháme na ní s Honzou, aby veškeré finance využili dle aktuálních potřeb, i kdyby to měl být výlet na měsíc.

Pokud se chcete o celé situaci dozvědět víc a sledovat jejich cestu, určitě začněte Maťu sledovat na Instagramu. Narozdíl od Honzy, který bojuje z mého pohledu velmi vyrovnaně, ale v tichosti, Maťa jede bomby a shání jakoukoliv pomoc. Jejich příběh je naprosto neuvěřitelný a já budu nesmírně šťastná, pokud oběma dáme díky Letní výzvě pro srdcaře 2020 možnost prožít jeden den štěstí navíc.

JAK SE MŮŽU PŘIDAT?

Od dnešního dne se můžeš registrovat zde na mých stránkách. Výzva jako taková potrvá od 1.7.2020 – do 30.8.2020 a tvým jediným úkolem bude běhat, zapisovat a od 1.9.2020 poslat své vyběhané kilometry přepočtené na koruny na Honzův transparentní účet, který v průběhu výzvy zveřejním zde na stránkách.

I letos bude možné sdílet své fotografie z tvých výběhů na Instagramu a to pod hashtagem #lvps2020 nebo #lvpskavalir.

CO ZA TO?

Neslibuju ti žádné materiální odměny, ale každý účastník opět obdrží elektronický certifikát Srdcaře a pokud bude i letos zájem, můžete se těšit na dva společné běžecké tréninky – řekněme spíš takové běžecké setkání. Jeden v červenci a druhý v srpnu. Termíny ještě upřesním.

Jestli tedy máš chuť se přes prázdniny hecnout, udělat něco nejen pro sebe, tak se přidej. Registrace nezabere víc jak minutu. A pokud bys s ní měl přeci jen nějaký problém, tak mi napiš na můj email.

REGISTRUJ SE