LOVE IS IN THE HAIR

V jednom krásném přísloví se říká, že život je příliš krátký na to mít nudné vlasy. A nebudeme si nic nalhávat, culíky u běhu má prostě každý. A tak jsem se domluvila v TONI & GUY v Michalské, že mi ukážou, jak s takovou nudou ve vlasech při běhu zatočit. 

Moje přání bylo jednoduché. Chci na hlavě něco, co si budu schopná udělat já sama a nebude to můj obvyklý ulízlý culík. A taky to nezabere den u zrcadla a neodrovná mé nervy. Úkol nelehký, ale Martina Šimáčková (Technical Director & Head of technical academy for CZ&SK) se s ním fakt skvěle poprala. A dokonce jsme se u toho ještě zasmály, což by ještě před pár lety nehrozilo. Jak už jste si podle jména totiž mohli všimnout, jsme příbuzné – sestřenice. A jelikož jsem byla ta starší, neměla to se mnou jednoduché. Občas se divím, že za to všechno nechodím plešatá nebo se zelenou hlavou. Martina se mi stará o vlasy již několik let a teprve nedávno nás napadlo, že bychom mohly společně vytvořit i něco pro vás.

Každopádně, co se sportovních účesů u dlouhých vlasů týče, důležitý aspekt všeho je nemít úplně jemné a čerstvě umyté vlasy. Pokud je ale už máte umyté, jako jsem je měla já, je dobré pro ten hrubý a matný efekt použít Texturing Volume Spray od label.m, což způsobí, že vlasy nekloužou a lépe se s nimi pracuje. Tento spray je kombinací laku na vlasy, pudru a suchého šampónu, jak mi Martina prozradila. Úžasné je, že existuje varianta jak pro blonďaté andílky, tak pro hnědovlasé čertice. Kterým to ještě dokáže zakrýt šediny.

Vybere si opravdu každý. Tedy každá.

Účes č. 1

První účes je velmi jednoduchý a pro mě o to cennější. Základem je vínová pogumovaná čelenka Invisibboble, jejíž spodní část je tvořena spirálovou gumičkou. Je to takové dva v jednom (gumička i čelenka) a samotný účes je už pak hračkou. Horní vlasy sčešte dozadu, natupírujte a uhlaďte. Culík upevněte tou částí čelenky, kde je gumička, ale vlasy neprotahujte až do konce a čelenku nasaďte dle potřeby a vašeho dobrého pocitu.

Za mě nápaditý účes, který zamotáš než napočítáš do tří.

Holka z plakátu. Takhle nějak učesané si představuju ty holky z reklam na běh.

Účes č. 2

Běhat v rozpuštěných vlasech? A co! Tady už to chce trochu zručnosti, ale nic nemožného. Základ je opět stejný. Vlasy načešeme dozadu a začneme plést copánek. Nejdříve jen z části vlasů a s každým přehybem postupně přidáváme slabé pramínky. Na fotce jsem sice zkusila zakončit uzlíkem, ale samozřejmě můžete použít gumičku. Martina jako grand finále přidala i sponku a podotkla, že je to pro případ, že bychom si chtěly odběhnout rovnou do Národního.

Při běhu mi nevadí rozpuštěné vlasy. Jen nesnesu, když mi lítají do očí.

Podobnou sponku seženete právě v Toni & Guy Michalská.

 

Účes č. 3

Poslední varianta vyžaduje už trochu zručnosti a vysoký práh bolesti. S trochou trpělivosti lze dosáhnout účesu, který vydrží déšť i vichřici anebo vaše svižné tempo. Oddělte hřebenem se špičkou v přední části hlavy pruh vlasů, ze kterého budete dělat copánek podobným způsobem jako u druhé varianty a zapleťte až ke konečkům. Na konec povytahujte pramínky, aby účes nebyl tak uhlazený. POZOR!!! Tady je nutné opravdu dobře utahovat. Utahování opravdu bolí, ale k tomu, aby účes držel, je to nezbytné.

Zbytek vlasů zatočte, jak se vám podaří a pérkem připněte k hlavě spolu s pramenem copánku. Pokud budete chtít, můžete opět ozdobit slušivou sponkou.

Nezdá se to, ale tohle opravdu bolí! A vůbec se nedivím Martinině dceři, že u toho údajně pláče! Já skoro plakala taky a to jsem si to utahovala sama.

Dělat copánek tady dole už je brnkačka.

Zde povoluji jednotlivé prameny.

Zašmodrchat a je hotovo! Pozn.: Dávejte si pozor, ať se pérkama, při uchycování vlasů nepíchnete. Taky to docela bolí.

A opět varianta “Národní”.

Aby účesy držely, je dobré je ještě zafixovat. “Na závěr bych použila ještě lak na vlasy Weightless Hairspray (také label.m), který dodá lehkou fixaci, ” radí Martina a přidává přání, aby vám to nejen dobře běhalo, ale u běhu i slušelo.

SOUTĚŽ!

Chcete vyhrát speciální gumičku do vlasů od Invisibboble, kterou mám ve vlasech u prvního účesu? Koukněte na můj Instagram @veronika_simackova. U fotografií s účesy najdete jednoduchá pravidla. Soutěžit můžete až do neděle 27.5.2018.

 

Všechny sponky, gumičky a vlasové přípravky koupíte v Toni&Guy Michalská v Praze.

Veronika a Martina Šimáčkovi

 

Categories:

OSTATNÍ

2 komentáře

 • Bára

  22.5.201817:24 Reply to Bára

  První účes na mě působí dojmem mého nouzového pro případ, že si chci napatlat masku/odlíčit se, a tak sáhnu po první čelence a gumičce a něco z toho umotám. Ale na běhání – asi proč ne. 🙂
  Zbylé dva jsou moc pěkné. Což mi připomíná, že bych se měla naučit francouzský cop. Konečně. 😀
  Barborovepribehy.cz

  • mm
   Veronika Šimáčková

   23.5.20187:07 Reply to Veronika

   Haha, to s tou maskou mě pobavilo. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *