Mé malé ranní rituály

Každý z nás má malé ranní rituály, které nám dělají den krásnější, nebo alespoň nám pomáhají do dne vstoupit s lepším pocitem. Jak tedy má “obyčejná” rána probíhají a bez čeho si je nedovedu představit si přečtěte v následujícím článku a pokud máte chuť, klidně připiště své ranní zvyky i vy. Můj den začíná většinou kolem 6 ranní, někdy už v 5. To většinou je tehdy, pokud se chystám hned po ránu protáhnout.  Nevím, jak to máte vy, ale já neumím vstát na první dobrou 😀 Takže několikrát odkládám zvonění, abych pak stejně ještě vlítla na facebook a na Instagram. 😀 Jak jinak.

Pak samozřejmě následuje kolečko – pustit Bibi na zahradu, koupelna a ranní hygiena a dámy mi dají za pravdu, že nějaké to líčení to chce pokaždé. Bohužel (bohudík – sama nevím), čím jsem starší, tím jsem línější si udělat nějaký pořádný make up. 🙂 Ale co nikdy neošidím je snídaně. Na té si dávám záležet.

Dost často se mě ptáte, jestli se stále stravuji dle bezlepkových pravidel. Ano, snažím se. Už to určitě není tak jako když jsem nad sebou držel hůl Kuba Bína, ale už jsem asi schopná sama dobře odhadnout, co a kdy mi dělá dobře nebo špatně. Takže z 90% u mě na snídani najdete ovoce s tvarohem, skořicí a sekanými ořechy. Občas vyměním za pohankovou kaši se strouhaným jablkem a banánem, nebo jakékoliv bezlepkové vločky. Ale co nikdy nevyměním je voda s citrónem, čaj a káva.

Čaj černý bez cukru a citrónu. To je jasný. Většinou se jedná o Dilmah. Kávu jsme dost dlouho kupovali Lavazzu nebo nějakou podobně známou italskou značku. Ale nedávno jsem objevila prima obchůdek s kávou a čajem Manucafe a asi u něj chvíli zůstaneme. Po dlouhé době jsem narazila na kávu, která nebyla ke konci kyselá, a která mi opravdu dokáže vzbudit.

Jestli se ptáte, co Viky, tak ta se už několik let o sebe ráno stará sama. 😀 Ale nečekejte zdravou variantu! U ní vyhrávají už od mala jedny sušenky (běda, kdybych jí je chtěla vyměnit) a hrníček mléka! 😀 Jediné, co jí stále připravuju každé ráno je svačina do školy.

Jak jsem psala výše, nic zázračného mé ranní návyky nejsou, ale nedej bože, abych jedno nebo druhé nestihla. 😀

Jak začínáte svůj den Vy?

 

 

Categories:

OSOBNÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *