Oksana – seznamte se

Mám okolo sebe pár lidí, kterých si vážím, za to jací jsou a jak přistupují k životu. Možná jim jejich přístup tak trochu závidím, možná jsem na ně strašně pyšná!

Asi si pamatujete na článek o Elišce, ale dneska bych Vám chtěla napsat o někom jiném. O Oksaně. Oksanu jsem poznala letos v lednu na trénincich SRTG Kladno. Taková holka, kterou snadno přehlédnete. Kila navíc – ničím zajímavá. Tedy do doby než ji poznáte víc.

No, pojďme si to ujasnit. Prostě na trénink přijde holka při těle, která má co dělat se svým dechem a možná i se svou koordinací. Dáte ji trochu času, trochu ji povzbudíte a najednou Vám vleze pod kůži. Najednou zjistíte, že tahle holka je výjimečná, že ji máte rádi.

Oksana je Ukrajinka, jak už možná můžete tušit z jejího jména a z jejího přízvuku. A tohle může pro spoustu lidí znamenat statut “CIZINEC – NEBAVIT SE!”

Jenže to by nesměla mít povahu jakou má. Oksana není nemocná, Oksana nemá žádnou skrytou vadu, kvůli které by stálo za to ji omluvit. Naopak vyniká v asertivitě a má neskutečnou vůli. A tím si mně získala. Oksana má vůli – Oksana od začátku věděla, čeho chce dosáhnout a kam chce směřovat, a proto to nevzdala!

oksana3

A tak se stalo, že od prvního spartanského tréninku prostě šla za svým snem snížit váhu a v tomto roce dosáhnout spartanské trifekty. Jo, člověk si řekne: “Vždyť na to měla skoro rok!” Ale neměla. Začala poměrně pozdě a běh hned od začátku taky nepatřil k jejím oblíbeným aktivitám. A pak to přišlo. Přišla s tím, že v Koutech poběží oba víkendové Spartanské závody – Super a Beast. Závody, které nechtěla takhle za sebou běžet ani spousta elitních závodníků. Mnozí si klepali na čelo a zrazovali jí. Já ne! Já jí hrozně fandila. A tak nějak jsem už tušila, že to dá! Věděla jsem, že to nebude zadarmo, ale Oksana měla vůli. Když se ostatní vymlouvali, že nemůžou jít běhat, že nemají čas, ona byla na značce a jela se mnou třeba i do Prahy. Nevšímala si těch hlasů, kteří jí stále dokola opakovaly, ty to nedokážeš! Ona si prostě šla za svým snem. Za trifektou a za shozenými kily! Nebudu vás napínat, ano, dokázala to. Dokázala získat trifektu a dokázala shodit hezkých pár kilo i přes posměšky ostatních. A proto o ní píšu.

ARMY

Chtěla bych všem napsat, že není důležitá podpora ostatních, je důležité věřit v sám sebe. Vím, že každý nemůže být tak silný jako je Oksana, ale vždycky se najde někdo, kdo Vám věří, kdo Vás bude podporovat a kvůli komu stojí zkusit všechno, o co stojíte. Díky tomu můžete získat kamarády právě v těch řadách, ve kterých byste je na začátku své cesty vůbec nehledali.

Jsem moc ráda, že jsem Oksanu mohla poznat a podporovat ji. Ona neví, že tohle píšu a doufám, že jí to pomůže v její další cestě. Doufám, že příště zase zkusí dosáhnout něčeho, co se jí zdálo zprvu neskutečné a hlavně doufám, že zůstane takovou, jaká je!

 

Categories:

MOTIVACE, OSOBNOSTI

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *