Péče o nohy

Nohy – to je pro běžce něco jako hlas pro zpěváka. A stejně jako zpěvák o svůj hlas musí pravidelně pečovat, měli bychom i my svým nohám dopřát pravidelnou péči. Ať už domácí, nebo si nohy nechat odborně ošetřit. Já už skoro 10 let chodím měsíc co měsíc na přístrojovou pedikúru a jak můj M. rád říká, mám nohy lepší, než když jsme spolu začali chodit. Kouzlo přístrojové pedikúry spočívá v tom, že na rozdíl od klasické mokré pedikúry Vám najednou neodstraní veškerou zrohovatělou kůži, ale všechno se odstraňuje postupně. Tudíž Vám tedy kůže zase zpátky nenarůstá tak rychle a Vy si pocitu měkkých nohou užíváte mnohem dýl. Další výhodu vidím v tom, že se nemusíte bát, že by Vás někdo pořezal. Jediné, co by Vás mohlo znervóznit je občasné lechtání točících se nástavců. Ale dá se to vydržet. Suchá (přístrojová) forma pedikúry je vhodná i pro diabetiky, se kterými se Stáňa taky setkává.

Pravidelně si se Stáňou přes léto s nehtíky hrajeme! :-) Na zimu jim dávám oraz.

Pravidelně si se Stáňou přes léto s nehtíky hrajeme! 🙂 Na zimu jim dávám oraz.

No, a jak tedy podle Stáni Snopkové o své nohy pečovat? Denní hygiena je opravdu základ. Nohy bychom si měli omývat vlažnou vodou, v případě nepříjemného pocení i octovou. Nevěřte pověrám, smrad nohou opravdu není nic chlapského a nic, čeho by se zbavit nedalo! Co se týče obuvi, nepodceňujte obuv z kvalitních materiálů a to samé platí i u ponožek. Nejlépe žádná umělá vlákna, aby se noha ještě víc nezapotila. To, že boty ani ponožky nemáme nikomu půjčovat, snad ani psát nemusím! A to jak z hygienického hlediska, tak i z hlediska ortopedického.

pedi2)

Nohy bychom si také měli pravidelně promazávat krémem, nejlépe jednou denně. Nehty si udržujte krátké, aby tlakem nehet neslezl. Jistě jste všichni už viděli nevzhledné černé nehty běžců, nebo dokonce běžce, kteří o své nehty úplně přišli. A to se v létě ve střevíčkách moc nenosí…

A pokud tedy stále nevíte, co svému běžeckému protějšku koupit k Vánocům, zkuste popřemýšlet o něčem podobném. Uvidíte, že Vám bude za takovouhle úlevu bude partner běžec vděčný!

pedi3

PS: Nebojte se koupit tuhle proceduru i pánům. Dneska už pedikúra není pouze dámskou výsadou. Na pedikúru chodí už hojně i pánové, i když se s tím nechlubí tak jako my!

 

 

 

Categories:

OSTATNÍ, ZDRAVÍ

1 komentář

  • Plantarní fascitida – Jeden měsíc běžce

    31.10.201619:35 Reply to Plantarní

    […] mít zkažené. Ale s péčí o nohy si hlavu nelámeme, nikdo nás nic neučí. Nemluvím teď o pedikúře, jejímž cílem je estetický víc estetický vzhled. Bavím se o funkčnosti chodidel. Důsledky […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *