Letní výzva pro srdcaře 2017 – zvonec/konec

We can’t help everyone but everyone can help someone. ~ Ronald Reagan

Takhle nějak bych chtěla ukončit letošní Letní výzvu pro srdcaře, protože přesně odpovídá tomu, jak se k pomoci stavím já. Víte, díky LVPS dostávám každý rok několik emailů, ve kterých mě různí lidé žádají o pomoc. Žádají mě, abych tento projekt spojila s nimi a já musím většinu bohužel odmítnout. Je mi to líto, protože v každé fázi života bych chtěla pomoci někomu jinému. Případně všem najednou.

Když jsem dělala LVPS poprvé, věděla jsem, že pomoc dětem, je cesta, kterou se chci vydat. Viděla jsem Viděla jsem děti, které nemají tolik štěstí jako třeba naše Viky, která si žije v relativním blahobytu. Nekupujeme jí všechno, ale má víc, než by potřebovala. Naopak v loňské výzvě jsem si mohla vybrat projekt, kterému bych chtěla pomoc. A bylo víc než super, že jsem mohla spojit dvě lásky – psy a děti. Ale aby té pomoci nebylo málo, skončila moje babička náhle v nemocnici a já viděla všechno černě, a tak jsem letos moc chtěla pomáhat starým lidem. Nakonec jsem se ale rozhodla pro pomoc nevidomým. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Měla jsem možnost několik z těchto mladých lidí vést na závodě v rámci RunTour. Měla jsem možnost je osobně poznat. Marka, Evču, Járu a další, kteří běhají závody s handicapem (a někdy víc než slušně) pod křídly Nadace Leontinka viz video v jeho druhé půlce.

Dalším velkým plusem při rozhodování bylo, že i vedení Nadace Leontinka bylo opravdu super a víceméně jsme se dohodli na místě. A pak už to šlo jako každý rok. Vyřídit formality, domluvit propagaci a čekat na začátek léta na spuštění registrací. Je až neuvěřitelné, kolik časopisů je ochotných pomoci a o výzvě napsat. Za celou dobu výzvy mě odmítl podpořit jen jeden časopis. Naopak mě potěšilo, když jsem v posledním čísle časopisu Run objevila zmíňku o výzvě v úvodníku Evči Fryšarové aka Za běhu.cz.

Té podpory se mi dostalo opravdu hodně a nerada bych na někoho zapomněla. Ale na koho určitě nesmím zapomenout je Přemek Vida, který nafotil letošní propagační fotky. Tímto mu ještě jednou velmi děkuju za ochotu a za čas, který se mnou a právě s Markem Moflarem strávil.

Každopádně zpátky do přítomnosti. Letní výzva pro srdcaře 2017 je za námi a vy jste opět běhali jako o život. Někteří díky výzvě údajně naběhali své rekordy, jiným to prý sice tolik  neběhalo, ale zase poslali peněz o něco víc. Věřte mi, že si vážím každé koruny, kterou jste ochotni investovat do někoho, koho možná ani osobně neznáte. Ale pokud je chcete poznat, stavte se na stánku Nadace Leontinka, až budete na RunTour. Tam je totiž všechny uvidíte a budete vědět, že i díky vám mohou dělat, to co baví nás všechny. Běhat.

Ale teď už jsou na řadě formality. Přišel totiž čas, splatit své účty. 😀 Prosím všechny, kteří letos běhali, ale i ty, kteří své dary jen přislíbili, aby své kilometry proměnily do půlky září na koruny a tuto částku poslali na účet Nadace Leontinka 2512300102/2600, pod v.s. 201708. Letošní výzva by měla do poklady nadace, pokud každý pošle to, co naběhal, přinést 46 148,60 Kč.  Záměrně zatím neprozrazuji kolik kilometrů jsme společně naběhali, protože to bude součástí soutěže, kterou pro vás chystám.

Kamarádi, přátelé, děkuji vám z celého srdce, že jste opět proběhali léto pro dobrou věc. Nezapomeňte, že všechny fotky srdcařů najdete na Instagramu pod hashtagy #lvps2017 nebo #lvpsleontinka a já se pokusím je postupně zveřejnit u mě na facebooku ve zvláštním albu.

Díky za všechno a za vaši podporu.  Za rok zase u Letní výzvy pro srdcaře 2018!!!

 

Dovednosti

Zveřejněno

6.9.2017

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.