Řekni, kde ty předsevzetí jsou?

Na začátku ledna jsme byli všichni nadšení a ať už jsme to přiznali veřejně nebo ne, tak většina z nás si nějaké to předsevzetí dala. Ale jak jsme na tom po měsíci? A jak vidím svůj první měsíc roku 2017 já?

Začnu asi tím, co zajímá nás všechny a to je běh. S během to moc slavné nebylo, ale nemůžu říct, že bych ho flákala z lenosti nebo hledala výmluvu, proč neběhat. Prostě leden, i přes to, že vždy čekám, že bude klidnější, byl hodně hektický. Dávala se dohromady spousta nových pracovních projektů a minulou sobotu jsme si odbyli 2. otevřené MČR v OCR pro děti. Takže běhu si budu moct užít v únoru. I když bude kratší.

Rozhodně se ale svých dalších předsevzetí nevzdávám a plním, co jde. Každý všední den mám do 11 hodin vypnutý mobil, abych mohla v klidu pracovat. Mám jej nastavený jen tak, aby se mi dovolali všichni, na kterých mi záleží. A na práci je to znát. Jenom minulý týden jsem práci hodila za hlavu a malinko zbrzdila. I když brzda u mě je asi jako 70 km/h pro čepičkáře ve městě. 🙂 K dodržování plánu mi hodně pomáhá rekapitulace, nad kterou si vždy v neděli sednu. Sepíšu si to, co se mi povedlo ve sportu, v osobním životě a v práci. A abych si udržela pozitivní přístup, vyhýbám se tomu, co jsem nestihla nebo se mi nepovedlo. Sama o tom vím, ale není třeba se tím nijak dál trápit.

Leden byl také zlomový v mnoha osobních rovinách. Co si budeme vyprávět, Vánoce už dávno nejsou jen o tom scházení se s rodinou a přáteli, ale hlavně o stresu a to se kolikrát projeví na vztazích. Nejen s těmi nejbližšími. Ale mám vždy radost, když se něco takového vyřeší. A to se mi opět povedlo. Vlastně na téhle vlně usmiřování se vezu od konce loňského roku a hrozně mě to těší.

Dalším lednovým úspěchem bylo i znovuzavedení “domácí posilovny”. Znovu jsem se opřela do cvičení a snad to zase začne být brzy vidět. Je fakt že ty silové věci mě dost chybí a i jako běžci bychom tuhle stránku neměli podceňovat. Začala jsem v malých dávkách, ale postupně si zase budu přidávat. Únor zase posunu hranice…

A co tedy bude v únoru? Určitě se během zítřka můžete těšit na novou výzvu. Ale já sama si pohrávám s myšlenkou, že bych se zkusila připojit k letošní výzvě Suchej únor. Pro někoho možná banalita, pro mě asi větší výzva než uběhnout maraton. Mám ráda tu večerní pohodu u krbu se svařákem nebo skleničkou Prosecca. Ale na druhou stranu mi nečekají žádné velké oslavy. Nic, co by mě mohlo vyloženě zkazit dobrý úmysl a mohlo by mi to pomoct ve shazování kil. Takže zkoušel jste někdo být celý měsíc bez alkhololu, případně i dýl? A je to někdo, kdo se třeba na základě podobné výzvy vzdal na dobro alkoholu?

Můj leden tedy víte, ale jak jste to měli vy? Držíte se svých plánů nebo všechno padlo již 2. ledna?

 

 

 

Categories:

OSOBNÍ, VÝZVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *