Konečně vyšla kuchařka, která odpovídá mnoha běžcům na otázku, jak se v průběhu tréninku stravovat. Na tuhle otázku se totiž ptá snad každý, kdo to s během myslí alespoň trochu vážně.

Tuto kuchařku jsem dostala už před dvěma měsíci přímo od nakladatelství Alpha Book ještě teplou z tiskárny. Poslala mi ji jedna z běžkyň, která se mnou absolvovala už pár výzev a myslela si, že by mi mohla udělat radost. A taky, že jo! A já bych vám o ní ráda napsala a třeba inspirovala ke koupi, protože si myslím, že opravdu stojí za to.

Knížka je plná receptů, jak to tak u kuchařek bývá. Ale tahle je přeci jen jiná a bez přehánění naprosto úžasná a do detailu promyšlená! Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny podle toho, v jaké části tréninku se nacházíte – jestli jste právě v přípravném období, nebo vám do závodu zbývá už jen týden. Je prostě vidět, že autoři si na ní dali opravdu záležet a u její tvorby přemýšleli. Jednotlivé kapitoly obsahují i krátkou předmluvu, ve které se dozvíte specifika daného období z tréninkového a výživového hlediska.

Samozřejmě v této kuchařce najdete i rady na svačinky před a po běhu, na zdravé nápoje a také recepty pro různé zánětlivé stavy. Pro vás, co máte nějaké stravovací omezení je u každého receptu zmíněno, jestli je recept vhodný pro vegetariány, jestli obsahuje lepek a samozřejmě nechybí ani výživové údaje (kcal, poměr bílkovin, tuků a sacharidů).

Ale co je z mého pohledu důležité, že v knížce se to nehemží jen potravinami, na které musíte zajet do specializovaných obchodů, ale naopak z 90% prostě sáhnete do ledničky nebo zajdete k nejbližšímu Vietnamci na nákup.

Za mě tuhle kuchařku opravdu oceníte. Zkuste se na ní podívat i u vašeho knihkupce a dejte mi vědět, jestli se vám líbí stejně jako mně.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.