Trend velkého zadku

Jak mnozí víte, s běháním jsem si kvůli koleni dala na chvíli pauzu. Místo něj se potím při hot józe, při domácím cvičení nebo dokonce v posilovně. A jelikož se toho od dob, co jsem do posilovny chodila pravidelně několikrát týdně, dost změnilo, mám potřebu o tom napsat. Vlastně spíš je to jen takové zamyšlení, kam se současné fitness trendy ubírají.

Když jsem chodila kdysi do posilovny já, bylo naším cílem hlavně zhubnout a zpevnit tělo. U mě hlavně břicho. Přijde mi, že tehdy jsme do posilovny chodily, abychom si vytvarovaly hezká ženská těla. Já byla nešťastná z toho, že moje ruce jsou víc osvalené, než bych chtěla, a tak jsem si dávala pozor, aby to nezašlo za hranice ženskosti. Jako u mnoha žen, ruce prostě na zátěž reagují růstem svalové hmoty rychleji. Docela jsem se styděla za mohutná ramena a vidět mě v tílku se rovnalo zázraku. Dnes se stydím spíš proto, že je mám tak trochu osádlíčkované. Muhehe.

Jenže poslední dobou se setkávám s úplně jiným trendem. Z žen se stávají muskulaturní postavy s hrubým hlasem nebo “krásky” s neuvěřitelně velkými zadky.

Nutno podotknout, že se ráda podívám na holku s hezkou a pevnou postavou. Líbí se mi pevné a kulaté zadky a dala bych za něj snad půl království. Ale opravdu se mužům líbí postavy, které se podobají těm jejich? Je mi jasné, že ne každý má postavu snů a každý má jiný vkus. O tom ale tenhle příspěvek není. Určitě se tady neposmívám holkám, které mají kila navíc. Sama se poslední měsíce raději moc před zrcadlem nezdržuji a z váhy utírám jen prach. Ale zajímalo by mě, kde je pro muže hranice krásy a kde už je pro ně žena příliš osvalená.

Když se rozhlídnu po posilovně, kolikrát tam vidím holky, které zvedají opravdu velké váhy, ale jejich tělo není nikterak hezké. Mají nafouklé ruce, na kterých jsou sice vidět hodiny dřiny, ale k vyrýsovaným hezkým pažím mají daleko.

Zajímalo by mě, jestli je to tím, že nevědí, jak správně cvičit a k tomuhle se to prostě zvrtlo, nebo se to těm děvčatům opravdu líbí? Budu moc ráda, pokud tenhle článek vemete jako diskuzi a podělíte se se mnou o své názory. Ale bez urážek.

Jak to vidíte vy pánové. Líbí se vám svalnaté holky a holky s těmi vydřenými velkými zadky? A kde vidíte tu hranici mezi krásou a tím, kdy je to už moc? A co vy dámy? Budete mít raději pár kilo tuku navíc, nebo jste schopny vydřepovat i poslední kotouč v posilovně?

 

 

 

 

Categories:

OSOBNÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *