Zatím poslední čelovku, kterou jsem dostala od Kronium.cz na testování je Fénix HM51R Ruby V2.0, která vychází z původní typu Fénix HM50. 51ku mám doma již pár týdnů, ale chvíli mi trvalo, než jsem se dostala k opravdovému testu při běhu. Teď už ale konečně můžu s čistým svědomím napsat, co mě na ní baví a co bych naopak zlepšila.

Začnu asi tím nejpodstatnějším. Čelovka váží pouhých 80 g. Tudíž nula nula nic a díky tomu a silikonovým páskům zespodu drží čelovka na místě jako přibitá. Jen jediné mi na popruhu chybí. Stahovací kolečko z již zmiňované Fénix HL18RT, kterým popruh velmi jednoduše utáhnete. Je to výborná vychytávka a myslím, že by si ji zasloužily i další modely, včetně tohoto.

Tento typ je narozdíl od předchozí čelovky Fénix HL18RT kovový a tudíž i bitelnější. Nemusíte se tedy vůbec bát, že vám spadne. Stejně tak se nemusíte bát deště ani vody jako takové, je totiž voděodolná až do 2 m. Takže ideální na zimní otužování.

Max. výkon 700 lumenů zaručí, že uvidíte opravdu dobře i v lese při rychlejším běhu. Výrobce uvádí viditelnost až na 120 m. Ale mám vyzkoušeno, že i s nejslabším módem se neztratíte. Ale asi je vám jasné, že stejně běhám na ten nejsilnější. Aspoň dokud to jde.

blank

Zároveň vypíchnu jednu vlastnost, která mě mile překvapila a vlastně bych na ní nepřišla, kdybych si nepřečetla předchozí recenze obou testovaných modelů. U nich jsem totiž nějakou dobu bojovala s tím, že mi částečně světlo zasahovalo do očí a chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Tady to bylo absolutně bez problémů.

Stejně jako u modelu Fénix HM61R můžete čelovku použít jako ruční svítilnu a pokud budete potřebovat, můžete si ji z boku, díky magnetu, přichytit k jakémukoliv kovovému povrchu. Časem doplním ještě výdrž, ale běhám s ní už 14 dní a zatím jsem nemusela nabíjet ani jednou.

blank

Na čelovce můžete nastavit i červené světýlko. Docela by mě bavilo, kdyby červené světlo bylo vzadu na pásku pro lepší viditelnost při běhu.

Závěrem asi takhle: Je to jeden z nejpovedenějších modelů, které jsem měla. Pokud bych měla doporučit, tak pro takové to běžné běhání bych brala určitě tuto nebo model Fénix HL18RT a to právě kvůli tomu, že je lehká a právě kvůli tomu utahovacímu pásku, který jsem tu zmiňovala. Čelovky Fénix jsem si za dobu spolupráce opravdu oblíbila a vlastně i celou partu lidí, která za tím vším stojí. Jen jedinou výtku mám a to, že na všechny tři modely, které jsem testovala, musím mít jinou nabíječku. Jinak absolutní spokojenost se vším.


Také vás může zajímat: Fénix HM61R AMBER.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.