Letní výzva pro srdcaře 2017

Foto: Přemysl Vida

LVPS je charitativní běžecký projekt, který již 3. rokem pomáhá těm, kteří se bez naší pomoci z jakéhokoliv důvodu neobejdou. Jak mnozí z vás vědí, můj blog je koncipován hlavně jako motivace ve formě měsíčních běžeckých výzev, ale stalo se již tradicí, že jednou za rok se o prázdninách semkneme, necháme vlastní ambice někde v pozadí a běháme pro dobrou věc. Každý z nás má možnost si zvolit na základě svých finančních možností a běžecké úrovně, kolik Kč věnuje za každý uběhnutý km v průběhu prázdnin. Poctivě 2 měsíce zapisuje do tabulky a po skončení výzvy pošle příslušnou částku na transparentní účet Nadace Leontinka. Z dnešního pohledu to nevypadá nijak originálně, ale věřte, že před dvěma roky jsem byla s touto myšlenkou mezi prvními.

Jak to dopadlo v předchozích ročnících?

První ročník byl opravdu takovou zkouškou. Bez jakékoliv mediální podpory se nám společně s Nadací Naše dítě nakonec podařilo vybrat 110.000 Kč pro Markétku, za které se jí nechala vyrobit kladka, díky které je pro ní a její rodiče jednodušší pohyb po celém bytě. Ve druhém ročníku jsme podpořili výcvikové centrum Helppes a zúčastnili se jejich skvělého Super dne, kde byli cvičení pejsci oficiálně pasováni do role asistenčních psů.

A kvůli čemu mám vyběhnout letos?

Letos uděláme radost Nadaci Leontinka a jejich projektu „Leontinka sportuje“. Tento projekt dlouhodobě podporuje zrakově postižené sportovce, zejména běžce na běžeckých akcích jako je RunTour, Běhej Lesy, Vltava Run a další. Dokonce tento projekt myslí i na zahraniční akce, což mně přijde neuvěřitelně sympatické. Ale nejde jen o zajištění startovného, ale také o náklady spojené s dopravou na akce, ubytováním, zajištěním trasérů, speciálních dresů a pomůcek jako např. tandemových kol, přispívá také na organizaci různých sportovních kurzů pro zrakově postižené děti i dospělé. Je toho opravdu hodně, co se pod projektem Leontinka sportuje skrývá a co můžeme našimi výběhy letos podpořit.

Jak se můžu přidat?

Od pondělí 29.5. se můžeš registrovat zde na mých stránkách a sledovat událost na facebooku. Na základě registrace dostaneš před začátkem výzvy email, kde Ti připomenu, abys nezapomněl pravidelně aktualizovat své odběhané kilometry. Výzva jako taková potrvá od 1.7.2017 – do 30.8.2017 a Tvým jediným úkolem bude běhat a zapisovat. 🙂 No, a od 1.9.2017 bude na Tobě poslat své vyběhané kilometry přepočtené na koruny na účet Nadace Leontinka 2512300102/2600 pod variabilním symbolem 201708. I letos bude možné sdílet své fotografie z výběhů na Instagramu a to pod hashtagem #lvps2017 nebo #lvpsleontinka.

Co za to?

Neslibuju Ti žádné materiální odměny, ale každý účastník opět obdrží elektronický certifikát Srdcaře a zároveň se může těšit na dva společné běžecké tréninky – takové běžecké setkání. Jeden v červenci a druhý v srpnu. Jestli tedy máš chuť se přes prázdniny hecnout, udělat něco nejen pro sebe, tak se přidej. Registrace nezabere víc jak 3 minuty. A pokud bys s ní měl přeci jen nějaký problém, tak mi napiš na můj email.

Partner měsíce

blank