LVPS 2018

Foto: Alice Hrubá

LVPS je charitativní běžecký projekt, který již 4. rokem pomáhá těm, kteří se bez naší pomoci z jakéhokoliv důvodu neobejdou. Jak mnozí z vás vědí, můj blog je koncipován hlavně jako motivace ve formě měsíčních běžeckých výzev, ale stalo se již tradicí, že jednou za rok se o prázdninách semkneme, necháme vlastní ambice někde v pozadí a běháme pro dobrou věc. Každý z nás má možnost si zvolit na základě svých finančních možností a běžecké úrovně, kolik Kč věnuje za každý uběhnutý km v průběhu prázdnin. Poctivě 2 měsíce zapisuje do tabulky a po skončení výzvy pošle příslušnou částku na transparentní účet. Z dnešního pohledu to nevypadá nijak originálně, ale věřte, že před třemi roky jsem byla s touto myšlenkou mezi prvními.

Jak to dopadlo v předchozích ročnících?

První ročník byl opravdu takovou zkouškou. Bez jakékoliv mediální podpory se nám společně s Nadací Naše dítě nakonec podařilo vybrat 110.000 Kč pro Markétku, za které se jí nechala vyrobit kladka, díky které je pro ní a její rodiče jednodušší pohyb po celém bytě. Ve druhém ročníku jsme podpořili výcvikové centrum Helppes a zúčastnili se jejich skvělého Super dne, kde byli cvičení pejsci oficiálně pasováni do role asistenčních psů. No, konečně ve třetím ročníku jsme vybírali na projekt Nadace Leontinka „Leontinka sportuje“, kdy jsme naším během podpořili sportovní aktivity zrakově hendikepovaných běžců. Společně jsme vyběhali něco kolem 60.000,- Kč.

A kvůli čemu mám vyběhnout letos?

Letošní ročník pro mě byl od první chvíle jasný. Již déle než rok běháme ve spolupráci s projektem Na vlně laskavosti a Central Kladno každý druhý čtvrtek v měsíci v Kladně na podporu Hynka Skůry. V létě roku 2014 prožil Hyneček událost, při které utrpěl úraz v bazénu. Tato událost byla natolik vážná, že musel být v kritickém stavu letecky převezen do FN v Motole. V důsledku doby strávené pod vodou došlo k poškození mozku. K návratu do plnohodnotného života čeká Hynka dlouhá cesta. Ale za poslední rok, co ho naším během podporujeme, reálně vidím, že tahle pomoc má smysl. Hyneček začal přijímat potravu ústy a začíná sám dělat první opravdové kroky. Proto bych ráda letošní Letní výzvou pro srdcaře podpořila právě jeho. Byla bych moc ráda, pokud by se nám společně podařilo letos vyběhat alespoň 120.000,- Kč, které jsou potřeba k tomu, aby Hyneček mohl s maminkou odjet do Tater na rehabilitační pobyt, díky kterému se může posunout opět o kousek dál.

Jak se můžu přidat?

Od dnešího dne se můžeš registrovat zde na mých stránkách a sledovat událost na facebooku. Na základě registrace dostaneš před začátkem výzvy email, kde Ti připomenu, abys nezapomněl/a pravidelně aktualizovat své odběhané kilometry. Výzva jako taková potrvá od 1.7.2018 – do 30.8.2018 a Tvým jediným úkolem bude běhat a zapisovat. 🙂 No, a od 1.9.2018 bude na Tobě poslat své vyběhané kilometry přepočtené na koruny na Hynečkův transparetntní úče 107 – 8890530287/0100 pod v.s. 201808.

I letos bude možné sdílet své fotografie z výběhů na Instagramu a to pod hashtagem #lvps2018 nebo #lvpshynecek. Všechny fotografie budou k vidění i na mých stránkách ve fotogalerii. Berte, prosím, na vědomí, že s použitím příslušných hashtagů dáváte dobrovolně své svolení, k jejich propsání na stránky.

Co za to?

Neslibuju Ti žádné materiální odměny, ale každý účastník opět obdrží elektronický certifikát Srdcaře a zároveň se může těšit na dva společné běžecké tréninky – takové běžecké setkání. Jeden v červenci a druhý v srpnu. Termíny ještě upřesním.

Jestli tedy máš chuť se přes prázdniny hecnout, udělat něco nejen pro sebe, tak se přidej. Registrace nezabere víc jak 3 minuty. A pokud bys s ní měl přeci jen nějaký problém, tak mi napiš na můj email.

 

Partner měsíce

blank