Nedávno mě napadla myšlenka, jak dlouho vlastně takové funkční triko vydrží být funkční. Neznám nikoho, kdo by se u běhu nespotil, proto budu mluvit zcela otevřeně a nebudu hrát divadlo, že po vyčerpávajícím běhu se vrátím domu upravená a voňavá.
Vím, že to každý nemá stejně, ale já si prostě na každý běh beru čisté triko. Přijde mi to hygienické, a někteří výrobci biobavlny mi mohou tvrdit horem dolem, že jejich trika můžete bez vyprání použít víckrát, já to prostě nedám. Takže po každém běhu jde tričko do koše a později do pračky. Triček mám vcelku dost, tudíž nemám problém vydržet se zásobami až do víkendu, kdy se u nás konají prací orgie. (Poznámka: pokud začínáte s běháním, nemějte vůbec výčitky, že máte třeba jen jedno triko. Já jsem s ním také začínala. Časem se to prostě tak stane, že zjistíte, že triček na běhání máte víc než košilí do práce.)
Ale i přes to se mi právě nedávno stalo, že jsem vytáhla ze skříně triko, ze kterého byl i tak cítit pot. Vzpomněla jsem si, že stejný problém mám i s jednou běžeckou bundou, kterou už mám také déle než Zeman virózu. A tak mně právě napadla otázka, jak dlouho jsou schopná funkční trika, která mají odvádět pot od těla, vydržet nápor nás vytrvalců? Musím s radostí oznámit, že investice do kvalitních materiálů a do pracích prášků určených přímo na sportovní oblečení se opravdu vyplatí. Triko, o kterém tady mluvím mám skoro od začátku svého běžeckého snažení. To znamená skoro 3 roky a to ve srovnání s funkčností výše zmiňovaných pracovních košil je opravdu dlouhá doba.
Pokud máte chuť, podělte se i vy o svoji zkušenost. Máte speciální trička na běhání nebo si vystačíte s bavlnou?
Dnes naběháno: 6,57 km
Můj celkový příspěvek týmu: 2,48%