Čelovky Fenix používám a hlavně zkouším už více než rok. S modelem Fenix HM65R-T, který se mi dostal do rukou již před prázdninami, se má sbírka těchto čelovek rozrostla na 4 a právě o této poslední bych chtěla napsat tentokrát.
Když jsem tento model čelovky dostala do ruky, měla jsem trošku obavu, jak bude držet na hlavě, protože je skoro 2x tak těžší (141 g oproti 80g) než můj milovaný model HM51R Ruby V2.0. Ale tak od toho jsou testy, aby si člověk vyzkoušel, co ta která čelovka vydrží.
I přes uvedenou váhu čelovka sedí a ani se při běhu nehne. Ani při ostřejším z kopce. Je to zase díky utahovacímu popruhu, za který prostě Fenixu dávám max. počet bodů a kdyby jej dělali všude, tak musí podle mě udělat radost všem sportovcům. Je to skvělý, jednoduchý, člověk jen zatočí kolečkem a nemusí čelovku sundavat z hlavy a utáhne podle aktuální potřeby. Nicméně čelovky lépe sedí, pokud si pod ně dáte nějakou lehkou čelenku.
Tělo čelovky je kovové a tudíž vydrží skoro všechno. Určitě nedoporučuju zkoušet „test plastových skleniček“, ale různé pády přežije.
Výkon světla je až 1500 lumenů a krásných 170 m. To vám pro běhání stačí a to i v lesích nebo v mlze, když není dobře vidět. Viditelnosti právě pomůže i druhé světlo, které na čelovce máte.
Jedinou věc, kterou musím ohodnotit negativně, je rozsvěcování a zhasínání. Není úplně dobře umístěné a pokud chcete čelovku zapnout, musíte světla mírně naklopit. Nijak zásadně to nevadí, ale je to prostě něco, co bych si při ovládání jinak klidně ušetřila.
Ale co u téhle čelovky musím vyzdvihnout, tak je výdrž baterie. Tady si tedy soudruzi z NDR dali neuvěřitelně záležet a já jsem od začátku používání čelovku nabíjela jen 1x a to při rozbalení před prvním použití!!! Uvidíme, co to udělá v zimě, ale i tak dokážu odhadnout, že to bude skvělé.
Takže za mě, pokud hledáte čelovku na nějaké ultra nebo dlouhé běhy, kde si potřebujete být jisti výdrží, tak Fenix HM65R – T je skvělou volbou.
Pokud byste hledali tipy, jak takovou čelovku vybrat, sepsala jsem na to nedávno článek zde.